Uudised

apr 25, 2017

Euroopa päeva tähistamine Hiiumaal 6. mail Suuremõisa lossis


Euroopa päeva tähistamine Hiiumaal toimub koostöös Hiiumaa Ametikooliga, Suuremõisa lossiga ja Lossibutiigiga. Päeva korraldaja on Europe Direct Hiiumaa ja Saaremaa teabekeskus.

Suuremõisa loss, 6. mai 2017, kell 11:00-15:00

Avame lossi suvehooaja ja Lossibutiigi.

Tegevusi kogu perele: toimuvad lossiekskursioonid giidiga, meisterdamise töötoad ja Euroopa Liidu teemaline viktoriin, mille lahendajad osalevad Euroopa Komisjoni Eesti esinduse poolt pandud auhinna loosimises, milleks on reisimise kinkekaart 1000 euro väärtuses.

  • Esineb Pühalepa valla Mõisaprouade tantsurühm. Ühine tordisöömine.
  • Täistundidel lossiekskursioonid giidiga, pooltundidel meisterdamise töötoad.
  • Jalutada saab lossi pargis ja aias.
  • Jalga puhata ja keha kinnitada saab lossi kohvikus.
  • Õpitoad koos mõisapreilidega! Meisterdame lõhnakotikesi, organza lilli ja pulgakooke.

Sündmus on tasuta ja tegevusi jagub kogu perele.

Mõisapreili ihuhooldus
Lõhnakotikese valmistamine
Lõhnakotikesed on pisikesed, aga kasulikud abimehed toas meeldiva aroomi loomiseks või kehvemate lõhnade eemaldamiseks. Neid saab riputada autosse lõhnakuuse asemele, vanadesse (ja ka uutesse) kappidesse, et hoida riiete lõhn värske ja koid mõnusatest talvekampsunitest eemal. Lõhnakotikesed sobivad ka lihtsalt tuppa meeleolu loomiseks. Tutvume imelise lõhnamaailmaga mida on võimalik oma kotikesse lisada.

Mõisaproua näputööd
Organza lilled
MTÜ Jääk ja Praak õpituba.
Kevad ja suvi on lillede ja õite aeg, mida saab nautida igal pool ümber lossi. Selleks, et natuke Hiiumaist suvehõngu endaga kogu aeg kaasas kanda on üheks võimaluseks valmistada õrn ja õhuline organza materjalist lillepross. See on mõnus meisterdamine, mille tegemine on väga nauditav protsess. Isegi nii, et peale töötoa lõppemist võib jääda kergesse sõltuvusse. Aga valmiva prossiga ei pea ehtima ainult ennast. Organza lille võib kinnitada näiteks ka kardina külge või muuta sellega efektiivsemaks riidest poekott.

Mõisaproua maiused
pulgakoogid
Paavli koogitare õpituba, suu magusaks!
Populaarsust koguvate pulgakookide ehk cake pops`ide õpituba. Tegemist on praktilise õpitoaga, mille käigus saab igaüks valmistada ning kaunistada oma pulgakooke. Kaunistusvõimaluste piiriks on fantaasia :)! Saad maitsvaid kooke maitsta ja ilusasse pakendisse kaasa pakkida!

PÄEVAKAVA:
11:00 - avasõnad, lossi suvehooaja ja Lossibutiigi avamine, esineb Mõisaprouade tantsurühm, tordi söömine, I giidiga ringkäik lossis
11:30 - Õpitoad: pulgakoogid, organza lilled
12:00 - II ringkäik lossis
12:30 - Õpitoad: organza lilled, lõhnakotikesed
13:00 - III ringkäik lossis
13:30 - Õpitoad: lõhnakotikesed, pulgakoogid
14:00 - IV ringkäik lossis

Info:
www.euroopapaev.ee/suuremoisa-loss
www.suuremoisa-loss.eu
www.facebook.com/LossiButiik
www.hak.edu.ee